I Postanowienia ogólne:
 1. Serwis www.pcbsd.pl udostępnia swoim użytkownikom forum, które jest miejscem wymiany poglądów i myśli, współpracy oraz udzielania pomocy w zakresie dotyczącym systemu PC-BSD, oraz w zakresie interesującym użytkowników.
 2. Użytkownicy publikują swoje komentarze i przemyślenia wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja i administratorzy serwisu www.pcbsd.pl nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników na forum.
 3. Rejestracja na stronie oznacza, że zapoznałeś się i akceptujesz wszystkie postanowienia z poniższego regulaminu.
 4. Rejestracja odbywa się za pośrednictwem Internetu i jest darmowa.
 5. Zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych serwis www.pcbsd.pl nie przekazuje informacji odnośnie danych użytkowników firmom czy osobom prywatnym. Osoby, które dokonały rejestracji w serwisie wyrażają jednocześnie zgodę na przetwarzanie ich danych w celach administracyjnych. Wszystkie dane są szyfrowane w bazie danych i dostępne tylko dla administratorów serwisu. Zastrzegamy sobie jednak prawo do przekazania wszelkich znanych nam informacji o Użytkowniku na żądanie uprawnionych organów, jeżeli zostanie wszczęte jakiekolwiek postępowanie mające związek z publikacjami na naszym Forum.
 6. Obowiązuje bezwzględny nakaz zachowywania kultury, oraz poszanowania innych użytkowników forum.
 7. Na forum każdy posiada tylko jedno konto.
II. Profil:
 1. Wielkość i rozmiary awatara nie mogą przekraczać 60x60 pikseli i 1024 bajty (10 KB).
 2. W podpisie można umieścić 400 znaków w 4 liniach. Można stosować BBCode, tagi [img] oraz emotikony. Jednak prosimy aby podpisy nie były zbyt duże, co zmniejsza czytelność wątku. Obrazki nie mogą mieć więcej jak 400x 40 pikseli. Nie można w podpisie dawać więcej jak 3 odnośniki.


III. Posty:
 1. Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu www.pcbsd.pl postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp.
  Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu www.pcbsd.pl treści uznanych powszechnie za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady netykiety.
 3. Używanie wulgaryzmów na forum jest dopuszczalne w ograniczonym zakresie. Można pokazać jedynie pierwszą i ostatnią literę wyrazu wulgarnego (k***a) reszta liter musi być zastąpiona gwiazdkami. Proszę jednak o nienadużywanie tej formy wypowiedzi. W przeciwnym wypadku będziemy zmuszeni całkowicie zabronić używania wulgaryzmów.
 4. Zabrania się wstawiania zdjęć i obrazków o rozmiarze większym niż 480 na 350 pikseli. Z uwagi na czytelność forum. Jeśli chcesz pokazać coś większego wstaw miniaturkę z odnośnikiem do oryginalnego obrazu.
 5. Jak pisać tematy i posty:
 6. a) Zanim napiszesz temat użyj funkcji Szukaj i sprawdź czy już taki nie istnieje. Jeżeli istnieje
  a Twoje wątpliwości istnieją nadal dopisz je do istniejącego tematu. b) Tematy pisz w odpowiednich działach tematycznych forum, nadając im tytuły adekwatne do ich treści.
  c) Pisz zwięźle i na temat. Jeżeli oczekujesz porady dotyczącej błędów oprogramowania i sprzętu dokładnie opisz, na jakim sprzęcie wystąpił błąd i jakiego oprogramowania dotyczy.
  d) Zachowuj zasady polskiej pisowni, gramatyki i ortografii. Polskie litery są mile widziane acz nie wymagane.
  e) Staraj się unikać pisania postów jeden pod drugim. Do zmiany lub dopisania czegoś do postu służy opcja "edytuj".

 7. Jak nie pisać tematów i postów:
 8. a) Nie pisz WIELKIMI LITERAMI!!! W Internecie takie pisanie oznacza krzyk, używaj wielkich liter tylko w wyjątkowych sytuacjach.
  b) Nie pisz pseudointernetowym slangiem typu "Jush NiE MoGę TeGo Tshytat a Co DoPiErO ZrOzUmIeTh". Takie pisanie dowodzi Twej niedojrzałości i utrudnia komunikację na forum. Nie mamy nic przeciwko pojedynczym wstawkom ale zdecydowanie nie chcemy pisanych tak całych postów.
  c) Staraj sie nie popełniać w każdym wyrazie literówek. Każdy ma prawo zgubić literkę, jednak zbyt częste ich gubienie utrudnia przeczytanie i zrozumienie postu.